این دومین ماه مبارک رمضانی هست که آینه کنارمونه و بابت همین خدا ر هر روز هزاران بار شکر میکنم . به ماه قمری ، آینه 29 شعبان بدنیا اومد و اول ماه رمضان از بیمارستان ترخیص شد . خدا کمکم کرد و امروز رو روزه گرفتم . دکتر گفت روزه گرفتن یا نگرفتن رو من نمی تونم بگم به وضعیت خودت و پسرت برمیگرده . اگر آینه متکی به شیر مادر هست که باید احتیاط کنی ولی اگر غذا هم می خوره میتونی روزه بگیری بشرطی که از وعده افطار و سحرت به خوبی استفاده کنی . منم تصمیم گرفتم روزه بگیرم . البته چند روز درمیون تا آینه هم اذیت نشه .

چکاپ یک سالگی:

هفته آینده پسر گلم یک سالش میشه و من در این یک سال کلی تغییر کردم و پابه پای محمد طاهای (آینه)عزیزم بزرگ شدم . به خاطر سرماخوردگی شدیدی که داشت بردیم دکتر و چکاپ یکسالگی اش رو دو هفته زودتر انجام دادیم . دکتر از اینکه در مدت این یکسال به توصیه اش عمل کردم و شیر مادر دادم  آفرینی گفت و از اینکه غذاهای آینه رو طبق استانداردهایی که می گفت درست کردم و از نمک و شکر استفاده نکردم تشویقی کرد و گفت از یکسالگی در نوع غذا دیگه آزاد هستی اما یادت باشه خیلی از عادت های بد غذایی ما از همین دوران آشنایی با طعم ها و مزه ها شکل گرفته . شاید الان از اینکه غذا رو کمی پرنمک درست کنی و آینه بخوره لذت ببری اما در آینده وقتی به مرد بالغی تبدیل میشه با فشار خون و هزارتا مشکل دیگه مواجه میشه . یادت باشه سرمایه گذاری سلامت از همین روزها شروع میشه . گفت میشه بهش عسل بدم و از پایان یک سالگی هر روز نصف استکان شیر پاستوریزه و اگر استقبال کرد بیشترش کنم . متاسفانه 1.5 کیلو کم شده بود و وزنش به وزن قبل از عید رسیده بود که دکتر گفت چون وزن گیری داشته و به خاطر بیماری کم کرده موردی نداره و جبران میشه . برای سرماخوردگی و عفونت گلو هم دارو داد که متاسفانه بد دوا ترین پسر دنیا رو دارم و اصلا به هیچ روشی دارو نمی خوره و تا دارو رو میبینه زبونش رو بین دندوناش میگیره و فوت میکنه و حتی با گرفتن بینی و فشار دادن چانه هم دهنش رو باز نمیکنه و همین مراحل درمان رو طولانی کرده . با قطره چکان و سرنگ و قاشق هم امتحان کردم و نتیجه منفی بود . غذا هم نمیخوره منم به پیشنهاد خانم برادرم زیاد اصراری ندارم و میزارم تا کاملا گرسنه بشه و همون یکی دو قاشق رو با نوش جان بخوره . بعد از این هم اگر مشکلی نباشه چکاپ ها بصورت هر 6 ماه خواهد بود .راهکاری برای دادن دارو به کوچولوها ندارید؟؟؟؟؟؟

امروز صبح در حالی که آینه داشت شیر میخورد بهش در مورد ماه رمضان و کارهایی که باید انجام بدیم میگفتم . بهش میگفتم باید آدم خوبی باشیم ، دروغ نگیم ، دل کسی رو نشیم ، تهمت نزنیم، کمک کنیم و  تمام صفات خوبی که خدا در وجودمون گذاشته رو پرورش بدیم . دیدم  با چشمان کاملا باز و حواس جمع بهم نگاه میکنه . بوسیدمش و گفتم انشالله همه اونایی که گفتم باشیم .

دیروز دوست مامان اومده بود خونشون . خدا رو شکر دخترش بعد از سال ها با اینکه سنشون بالای 40 هست طبیعی باردار شده . دکترش با اینکه غربالگری مرحله اول نرمال بوده گفته باید بری آمنیوسنتز انجام بدی. ازم پرسید شما هم انجام دادی گفتم نه . من فقط دو تا غربالگری ها رو انجام دادم . نخواستم تو دل مادر رو خالی کنم اما واقعا چه نیازی هست که دکتر این کار رو می خواد بکنه . خدای نکرده اگر کیسه آب دچار نشتی بشه آیا پاسخگو هست . وقتی nt خوب بود نهایتا با یک آنومالی میشه خیال رو راحت کرد . انشالله که بارداریش به سلامت سپری بشه . در این ماه عزیز انشالله همه اونایی که منتظر هستند به آرزوهاشون برسن .

به آینه کار سپردیم . وظیفه داره هر روز صبح که بیدار میشه چراغ اتاق رو روشن کنه . با چه عشقی وقتی بهش میگیم پسری چراغ رو روشن کن میره و با زحمت خودش رو میکشه بالای مبل تا دستش به کلید برسه  و بعد از روشن شدن چنان ذوقی میکنه که خودم در عجبم چرا تا الان نخوردمش.

علاقه اش از اسباب بازی به سمت ظرف و ظروف آشپزخانه رفته و چندتا آبکش و قابلمه رو به تملک خودش درآورده . خیلی خوب مامان و بابا میگه و بعضی وقتها شوخی هم میکنه . مثلا بهش میگم من مامانم بگو مااامااان . میگه نه بابا . میگم ماااامااااان . میگه بااااااااابااااااا. چند بار تکرار میکنه . میگم باشه من بابا میگه نه ماااااااااامااااااااااان  و میخنده . یا اینکه بوس کردن رو یاد گرفته و فقط  منو باباش رو بوس میکنه . هرچند که بوس کردنش بی شباهت به گاز گرفتن نیست . به همون اندازه گاز گرفتن دهنش رو باز میکنه اما لب هاش رو روی صورت میکشه ولی نهایتا یک گازی هم گرفته میشیم . کلا سه مدل گاز میگیره . البته نه زیاد و دکتر هم گفت خیلی طبیعی هست . یک مدل موقعی هست که لثه هاش درد میکنه و پارچه و عروسک و لباس رو گاز میگیره که با کشیدن هم همراه هست . یک مدل که نشان دهنده محبت هست و تا الان فقط رو من و باباش انجام داده و حالت بوس و شوخی داره و صدا هم از خودش در میاره . یک مدل هم مواقعی هست که عصبانی میشه و دست خودش رو گاز میگیره و به ندرت اتفاق میوفته .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Antonio شرکت اسب زر .:HUMBLE:. MELODY پزشکي روز آرمیکاپاتوق گرچه رفتند... پارسیان ماینر تکه های زیبا از کتاب های زیبا Russell